Filmy, muzyka

Home  >>  Filmy, muzyka

Muzyka:

 • Krzysztof Pawczuk, Muzyka sfer – Muzyka Sfer, to muzyka instrumentalna, filmowa, liryczna, celtycka, o ciepłym medytacyjnym klimacie. Muzyka Sfer przenosi słuchacza w sferę prostoty, spokoju, łagodności i piękna dźwięków.
 • Reiki Meditation
 • Reiki
 • Classic Yoga – Nowa kompilacja wyciszających i relaksujących utworów muzyki klasycznej – od melodyjnego Bacha i Mozarta do medytacyjnego Chopina i Debussy’ego. Ponad 2 i pół godziny wysublimowanej muzycznej odskoczni od codzienności, w wykonaniu najznakomitszych muzyków. Album niezbędny w domu, na niespiesznie spędzane chwile dnia.
 • Dźwięki mis Tybetańskich, dzwonków i gongu – Dźwięk mis tybetańskich, dzwonku i gongu (masaż dźwiękiem). Podstawą masażu jest prastare przekonanie o działaniu dźwięków, stosowane w wedyjskiej sztuce lekarskiej od ponad 5 tysięcy lat. W świadomości ludzi kultury wschodu panuje pogląd, że człowiek powstał z dźwięku, a więc jest dźwiękiem. Obmywając pacjenta dźwiękiem umożliwiamy mu wejście w proces ponownego postrzegania dźwięku świata. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało niosąc informację zdrowia. Dociera ona do każdej pojedynczej komórki pobudzając ją do właściwej wibracji. Masaż oddziaływuje równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne, doprowadzając do ich harmonii i wzajemnej równowagi.

 

Filmy:

 • 28 dni – Reżyseria: Betty Thomas Występują: Sandra Bullock , Viggo Mortensen , Elizabeth Perkins , Dominic West Dziennikarka jednego z nowojorskich magazynów żyje szybko i dużo się bawi. Z narzeczonym włóczy się po barach i klubach. Nie ogranicza się do drinków. Chętnie eksperymentuje z narkotykami. Gdy kompletnie zalana rozbija ślubną limuzynę swojej siostry, trafia przed sąd. Zapada wyrok: 28 dni w klinice odwykowej. Tam przeżyje szok.
 • Alkohol droga do nikąd – Film adresowany jest przede wszystkim do nastolatków. Część ukazanych w filmie sytuacji dotyka istotnej kwestii uzależnień, w tym także uzależnienia od leków i narkotyków. W programie przedstawiono wypowiedzi uczniów, lekarzy i rodziców, którzy zetknęli się z problemem nadużywania alkoholu przez nieletnich dotyczące przyczyn oraz społecznych i zdrowotnych skutków picia alkoholu przez młodzież. Do kasety dołączono broszurkę streszczającą treść filmu, pomocną przy przygotowaniu zajęć w klasie.
 • American Beauty – Reżyseria: Sam Mendes Występują: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch, Wes Bentley, Mena Suvari, Peter Gallagher, Chris Cooper, Allison Janney, Scott Bakula, Sam Robards 42-letni Lester Burnham (Kevin Spacey) przeżywa kryzys wieku średniego. Dobry samochód, piękny dom i urządzony z klasą ogród przestają go cieszyć. Nie potrafi już porozumieć się z żoną, dla której osiągnięcie zawodowego sukcesu jest najważniejsze. Nastoletnia córka, przeżywająca młodzieńcze frustracje, stroni od jego towarzystwa. Problemy zawodowe dopełniają kielich przepełniającej go goryczy. Lester postanawia się zmienić, odnaleźć sens i radość życia. Jedną z szans na odmianę wydaje się flirt z koleżanką córki.
 • Blow – Reżyseria: Ted Demme Występują: Johnny Depp, Penélope Cruz, Franka Potente, Rachel Griffiths, Paul Reubens, Jordi Mollà, Cliff Curtis, Miguel Sandoval, Ethan Suplee, Ray Liotta Oparta na autentycznych wydarzeniach historia George’a Junga. Pod koniec lat 70-ych Jung trafił do więzienia za posiadanie marihuany. Po krótkim pobycie za kratkami we wczesnych latach 80-tych podejmuje się wprowadzenia na rynek nowego narkotyku – kokainy. Obecnie jest jedynym Amerykaninem, który na przemycie narkotyków, współpracy z kartelem z Medellin zarobił miliony dolarów. Płaci jednak za to wysoką cenę…
 • Buntownik z wyboru – Reżyseria: Gus Van Sant Występują: Matt Damon, Robin Williams, Ben Affleck, Minnie Driver, Stellan Skarsgård, Casey Affleck, Cole Hauser, Harmony Korine, Scott William Winters, Rachel Majorowski Buntownik z wyboru to wyróżniona 9 nominacjami do Oscara i Złotym Globem opowieść o konflikcie doświadczonego terapeuty (Robin Williams) i „skłóconego z życiem”, wybitnie uzdolnionego młodego chłopaka (Matt Damon). Tytułowy Will Hunting nie ma większych ambicji, niewiele też oczekuje od życia. Wykonuje dorywcze prace fizyczne, a wieczorami włóczy się po okolicznych barach często wdając się w awantury. Zwrot w jego życiu następuje w dniu, kiedy nieoczekiwanie odkryte zostają jego wybitne uzdolnienia matematyczne, a on sam poznaje piękną studentkę. Will staje w obliczu pierwszego poważnego wyboru: musi zdecydować, czy nadal żyć będzie na pograniczu prawa, czy też podejmie rzucone mu wyzwanie i spróbuje zmienić swój stosunek do świata. W zmaganiach z samym sobą ma mu pomóc psycholog, który słynie z niekonwencjonalnych metod działania. Dochodzi do starcia dwóch silnych osobowości, które przynosi zaskakujące efekty… „Buntownik z wyboru” został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, którzy porównują go z „Młodymi gniewnymi” i „Stowarzyszeniem umarłych poetów”. Film odniosł wielki sukces kasowy na ekranach kina amerykańskich, wpływy z jego wyświetlania już dziś przekraczają 80 mln. dolarów.
 • Dzień świra – Reżyseria: Marek Koterski Występują: Marek Kondrat, Piotr Machalica, Joanna Sienkiewicz, Andrzej Grabowski, Janina Traczykówna, Michał Koterski, Zbigniew Buczkowski, Maria Ciunelis, Krystyna Czubówna, Bożena Dykiel Dzień świra jest gorzką komedią, opowiadającą o Adasiu Miauczyńskim, człowieku, dla którego prawdziwym piekłem jest najbliższe pięć minut życia. Mężczyzna ten uwikłany jest w natręctwa życia codziennego. Jest numeromanem, ablutomanem, nie akceptuje siebie i choć marzy o wielkiej miłości, ucieka od wszystkiego, co pachnie stałym związkiem. Na dodatek codzienne kontakty z ludźmi wywołują w nim agresję. W ciągu jednej doby, w czasie której rozgrywa się akcja „Dnia świra”, skoncentrowane zostały wszelkie możliwe uciążliwości.